motive

Stropkov sa chystá na 23. obnovený jarmok

1. august 2017

Týždenný program vyvrcholí vystúpením českej ABBY a členov Elánu

(STROPKOV, 31. júl 2017) Stropkovčanov čaká pestrý týždeň, ktorý cez víkend vyvrcholí 23. ročníkom obnoveného jarmoku. Mesto ožije v rámci sprievodných podujatí kultúrou, umením, športom a pripomenú si aj históriu regiónu. Od pondelka budú návštevníkom mesta v rozšírenom múzeu v kaštieli prístupné prebiehajúce podujatia – posterová výstava Kamenní strážcovia o hradoch na východnom Slovensku doplnená výberom archeologických nálezov zo stropkovského hradného areálu a expozícia venovaná mariánskej úcte v Stropkove. „Miestny fotoklub s poľskými partnermi pripravili počas jarmoku dve výstavy sprístupnené na námestí a v minigalérii pri Informačnom centre, v knižnici sú vystavené diela ikonopisca Andreja Urama. Vo štvrtok odohrajú reprízu Gogoľovho Revízora členovia miestneho divadelného ochotníckeho súboru Ondavan. Vo štvrtok začína aj tradičný mládežnícky futbalový turnaj, 26. ročník Memoriálu Alojza Lehockého, tentoraz aj s medzinárodnou účasťou," priblížil vedúci Odboru školstva a kultúry MsÚ Tibor Kubička.  

Slávnostné otvorenie jarmoku je naplánované na piatkové popoludnie. Ešte predtým, o pätnástej hodine, sa uskutoční odhalenie piatich drevených sôch stropkovských osobností, ktoré od pondelka tvoria v areáli kaštieľa piati umelci – traja domáci a dvaja z Poľska. Predajné stánky budú umiestnené po Hlavnej ulici, centrom kultúrneho programu bude Námestie SNP. Z tohto dôvodu bude tranzitná doprava presmerovaná cez mestskú časť Bokša. 

Piatkový jarmočný program bude venovaný folklóru a vystúpia v ňom domáce a poľské súbory. Večerným ťahákom bude folková speváčka Rabada a po nej sa stropkovskému publiku predstaví Adam Ďurica. Program bude tradične pokračovať do skorých ranných hodín ľudovou zábavou priamo na námestí. 

Sobotný program začne krátko po poludní programom pre deti Drevený rebriniak. Postupne sa predstavia domáci interpreti populárnej hudby a mestský spevácky zbor. Večer sa jarmočníci môžu tešiť na 11-členné zoskupenie ABBA World revival z Čiech a program vyvrcholí koncertom členov Elánu Jána Baláža a Vaša Patejdla so skupinou Starmania. 

Počas obidvoch dní bude prebiehať aj žrebovanie tomboly s atraktívnymi cenami, chýbať nebude ani obľúbená ulička remesiel v mestskom parku.  

-msú-