motive

Koľko stropkovských Dobrých anjelov sa postaví v nedeľu na štart?

10. máj 2017

stropkovska 20 2017

Cez víkend bežíme Dvadsiatku, Desiatku i Detský beh pre mamičku

Už túto nedeľu ožije stropkovské námestie behom. Stropkovská dvadsiatka napíše 14. mája svoju 37. kapitolu, preteky na 10-kilometrovej trati sa uskutočnia už po šiestykrát a chýbať samozrejme nebude ani obľúbený Detský beh pre mamičky, keďže stropkovské bežecké preteky sa už po štvrtýkrát konajú práve na Deň matiek.

Podujatie bude mať opäť charitatívny rozmer. V minulom roku venoval klub celý výťažok štartovného od 25 bežcov zo Stropkova pre Dom detí Božieho milosrdenstva, n.o. Spolu to bolo 250 eur a rovnakou sumou prispel aj stropkovský rodák a čestný občan mesta Dušan Hric. Podobne by to malo byť aj tento rok, keďže D. Hric opäť prisľúbil svoju pomoc. V tomto roku sa organizátori rozhodli finančný výťažok zo štartovného od Stropkovčanov venovať známej neziskovej organizácii Dobrý anjel. Na charitu je vyčlenených 30 štartovných čísel, čo vo finančnom vyjadrení predstavuje 300 eur. Príjemcami pomoci Dobrého anjela sú rodiny s deťmi, kde otec, mamka alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu, a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze. Niekoľko takýchto rodín je aj v Stropkove. Aktívni Stropkovčania tak budú mať možnosť nezištne pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac.

Pre všetkých bežcov sú pripravené atraktívne štartovacie balíčky, občerstvenie a chutný obed na námestí. Preteky štartujú v nedeľu 14. mája o 11.00 hod.. Trasy oboch behov začínajú aj končia na Námestí SNP. Polmaratónska trať smeruje zo Stropkova cez Chotču do Bukoviec a späť, obrátka desaťkilometrového behu je na polceste v Chotči. Registrácia prebieha v nedeľu od 8.00 do 10.00 hod. na Námestí SNP. 

-KBS-